Огляд схеми “Parimatch” та наявність російських компаній у структурі букмекерів

UA казино » Огляд схеми “Parimatch” та наявність російських компаній у структурі букмекерів

Компанії Parimatch Tech належать громадянам РФ, йдеться у відповіді СБУ на запит РБК-Україна.

Раніше кіпрська компанія Rillius Holding Limited, що входить до групи компаній Parimatch Tech, зажадала від РБК-Україна спростувати інформацію про діяльність Parimatch в Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Однак позивачі розкрили свою структуру, до якої входить ряд компаній, таких як Reten Entertainment Ltd (основна холдингова компанія групи Parimatch Tech), Rillius Holding Limited (власник торгової марки «Parimatch») і BTB Betlab Holdings (власник). програмного комплексу). Rillius стверджував, що відкликав франшизу з Росії на юридичному та технічному рівнях ще в березні 2022 року, але використання ліцензійних угод на торгові марки Parimatch було припинено у вересні 2022 року.

Звя’зки з країною агрессором

Згідно з відповіддю СБУ, структура групи компаній Parimatch є значно ширшою, ніж викладено у позовній заяві. Компанії, пов’язані з громадянами Росії, керували сайтами, лотереями та букмекерськими конторами під брендом ПАРІ-МАТЧ. Крім того, до складу холдингу входили юридичні особи з РФ, які вели господарську діяльність в окупованому Криму.

Наприклад, зареєстрована на Кіпрі Intercorp Limited надавала секретарські послуги структурам холдингу. Ця компанія співпрацювала з Fulgear Investments Ltd, яка виступала платіжним агентом ПАРІ-МАТЧ.

Intercorp Limited також є секретарем компанії Ericius Investments Limited, яка володіла торговими марками PARI-MATCH і доменами Parimatch в Росії, Казахстані, Білорусі та на Кіпрі. Крім того, до 2 травня 2022 року Intercorp Limited була секретарем Pari-match Services (CY) Limited, Advivo Holdings Ltd і Myrcius International LTD. Усі ці компанії очолювала громадянка Росії Олена Васильєва.

Ericius Investments Limited, у свою чергу, є засновником і контролером Parimatch United Investments Limited. Директор компанії є громадянином Росії.

Схема власників Parimatch Tech – РБК УКРАЇНА

Білоруська, нібито донька Едуарда Швіндлермана, якого ЗМІ називають фактичним засновником компаній Parimatch, що працюють з 1990-х років.

У судовому процесі проти РБК-Україна з’ясувалося, що в структуру Parimatch Tech в основному входить Reten Entertainment Ltd (під керівництвом Сергія Портнова, Катерини Білоруської, Максима Ляшка і Романа Сиротяна). Reten Entertainment Ltd – компанія, яка створила Erisius (нині під українськими санкціями), яка, у свою чергу, ліцензувала торгову марку російської компанії Betring LLC. Ретен також є власником Rillius і BTB Betlab.

У СБУ заявили, що розслідуватимуть зв’язки цих компаній із фірмами, які потрапили під українські санкції.

“Цього дня отримано інформацію, яка дає підстави для подальшого вивчення зв’язків Reten Entertainment Ltd, Rillius Holding Limited і BTB Betlab Holdings Ltd з російськими бенефіціарами групи компаній Parimatch”, – повідомили у відомстві.

Російські ставки

Як відомо, 11 березня президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення санкцій проти ряду букмекерських контор і лотерей. У списку 287 юридичних і 120 фізичних осіб.

До списку увійшли не лише російські компанії, такі як Спортбет, Бетсіті, Матчбет, Букмекерська контора Парі, Марафон, БК Олімп, Спортлото та Bet.ru, а й українські компанії, такі як ТОВ «Паріматч» (і його російська «дочка» Парі) і PokerMatchUA. Санкції введені на 50 років і включають блокування активів, заборону торговельних операцій, виведення капіталу з України, а також відкликання або призупинення дії ліцензій.

Володимир Зеленський запевнив, що букмекерські компанії працювали проти України, виводили гроші з країни та спрямовували їх у російську економіку, фактично спонсоруючи війну проти України.

“І це не останнє таке рішення. Україна захищатиметься всюди та всіма цивілізованими засобами”, – додав Зеленський.

Працівники СБУ, дотримуючись прикладу компанії Parimatch Tech, здійснювали розслідування щодо зв’язків букмекерських компаній, що працюють в Україні, з Росією. За допомогою аналізу мереж різних компаній, Служба безпеки знаходила й викривала причетні до букмекерства сфери.

В процесі розслідування було виявлено, що значна частина коштів, зароблених компаніями на гральному бізнесі, проходить через Ibox Bank. Фінансові операції допомагала “відмити” та перевести у “тінь” компанія “Фінансова компанія Лео”, засновницею якої є Олена Шевцова. Крім того, обидві компанії використовувалися в схемах “відмивання”, в тому числі в міскодингу, що дозволяє уникнути відповідності коду торговця виду діяльності бізнесу. Ці схеми приносили “Лео” та Ibox значний тіньовий прибуток понад 2,5 млрд гривень щорічно.

Служба безпеки розкрила та ліквідувала схему обох компаній, поклавши санкції на “Фінансову компанію Лео”. Паралельно з цим, Національний банк України розпочав перевірку дев’яти банків, які можуть допомагати учасникам грального бізнесу ухилятися від сплати податків. Загальний обіг грального ринку сягає 180 млрд гривень, проте до бюджету дістається дуже мало – у 2022 році сплачено лише 730 млн гривень податків. На противагу цьому лише за перший квартал 2023 року КРАІЛ направив до держбюджету понад 522 млн грн.

Таким чином, СБУ активно працює над знищенням тіньових схем в гральній індустрії, а також бореться з нелегальними учасниками цього бізнесу. Проте, для досягнення успіху в цій справі необхідні не лише точкові заходи, але й системні зміни до законодавства та створення ефективних механізмів контролю за фінансовими операціями в цій сфері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *